7 wskazówek jak wybrać profesjonalną drukarnię etykiet

7 wskazówek jak wybrać profesjonalną drukarnię etykiet

Wybór odpowiedniej drukarni etykiet to jeden z wielu istotnych kroków w procesie tworzenia wyjątkowych produktów, które wyróżnią się na konkurencyjnym rynku. Niezależnie od branży, jakość opakowania ma ogromne znaczenie dla wizerunku marki i przyciągania uwagi klientów. Dlatego warto zainwestować czas w poszukiwania podmiotu, oferującego drukowanie etykiet. Przygotowaliśmy zestaw podpowiedzi, ułatwiających podjęcie trafnej decyzji. Skorzysta z nich każdy, kto zastanawia się jak wybrać drukarnię, niezależnie od tego, czy dopiero wprowadza swoje produkty na rynek, czy chce zmienić dostawcę etykiet. 

1. Zwrócenie uwagi na doświadczenie i tradycję 

Przy wyborze drukarni etykiet warto sprawdzić doświadczenie, czyli przede wszystkim lata funkcjonowania danego podmiotu na rynku. Długotrwała obecność w branży świadczy o profesjonalizmie i zdolnościach przedsiębiorstwa do elastycznego dostosowywania się do potrzeb klientów, a także skutecznej walki z konkurencją. Warto poszukać informacji o historii firmy i jej osiągnięciach, aby upewnić się, że oferta produkcji etykiet będzie składana przez renomowanego partnera. 

Zwykle takie informacje są dostępne na stronie internetowej lub w mediach społecznościowych. Dziś bez problemu można wybrać polskie drukarnie, wyróżniające się nawet kilkoma dekadami niezwykle cennego doświadczenia – jedną z nich jest A-Z Color. Długotrwała obecność na rynku oznacza również, że firma skutecznie dostosowuje się do zmieniających się trendów i technologii, inwestując np. w nowe drukarki do etykiet, co przekłada się na rosnącą jakość oferowanych usług. 

2. Korzystanie z szerokiej wiedzy specjalistów 

W procesie przygotowywania oraz produkcji etykiet czy opakowań bardzo cenne może być wsparcie doświadczonych fachowców, którzy nie tylko podpowiedzą, jak opracować atrakcyjny projekt, ale także zadbają o to, by ostateczny efekt pracy stał na najwyższym poziomie. Dlatego warto wybierać drukarnie, w których rozbudowana oferta etykiet idzie w parze z obsługą, świadczoną przez wykwalifikowanych specjalistów. 

Warto upewnić się, że wybrany podmiot zatrudnia doświadczonych pracowników, którzy posiadają wiedzę na temat najnowszych trendów w takim obszarze, jak drukowanie etykiet. Sposobów jest na to kilka. Można przede wszystkim sprawdzić, czy firma prowadzi swojego bloga, na którym dzieli się specjalistyczną wiedzą lub odpowiada na pytania klientów w mediach społecznościowych. Bardzo często najlepsze drukarnie oferują wsparcie i bezpłatną poradę w zakresie przygotowywania etykiet do druku. 

3. Posiadanie profesjonalnej drukarki do etykiet 

Sprzęt używany przez drukarnię ma ogromny wpływ na jakość wykonania etykiet. Estetyczne, trwałe i wysoce odporne na wiele czynników wydruki mogą powstać wyłącznie przy wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń oraz odpowiednich materiałów. Dlatego każdy, kto zastanawia się, jak wybrać drukarnię, powinien zwrócić uwagę na park maszynowy i wykorzystywaną technologię. 

Co istotne, posiadane przez daną firmę drukarki do etykiet muszą być również dobrze utrzymane m.in. poprzez regularny serwis. Taka praktyka wyeliminuje ryzyko przestoju, spowodowanego awarią, która dla osoby zamawiającej etykiety na określony termin, może mieć bardzo poważne konsekwencje finansowe czy wizerunkowe. 

4. Stosowanie nowoczesnych technologii 

Wraz z postępem technologicznym pojawiają się coraz lepsze metody druku etykiet. Podczas poszukiwania firmy, która zajmie się opracowywaniem opakowań, warto zwrócić uwagę na to, jakie procesy produkcji wykorzystuje. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań ostatnich lat jest fleksografia. To metoda, oparta m.in. na elastycznych matrycach, umożliwia precyzyjne i wysokiej jakości drukowanie etykiet na różnorodnych materiałach. Jest szczególnie efektywna w przypadku dużych nakładów. 

Decydując się na współpracę z doświadczoną drukarnią, której oferta to fleksograficzne przygotowanie etykiet, można mieć pewność, że powstałe materiały będą wykonane precyzyjnie i z najwyższą starannością. 

5. Bogata oferta produkcji etykiet 

Kolejnym ważnym czynnikiem podczas poszukiwania odpowiedzi na pytanie: jak wybrać drukarnię, jest zakres usług i produktów, które może nam ona zaproponować. Im oferta etykiet jest bardziej rozbudowana, tym większe prawdopodobieństwo, że mamy do czynienia ze specjalistami w danej dziedzinie. Warto upewnić się, że wybrany podmiot sprosta indywidualnym oczekiwaniom klienta, a jego drukarki nadążą z produkcją dużych nakładów. Najlepsze firmy będą mogły bez problemu wykonać np.: 

Trzeba również sprawdzić, czy możliwe jest wyprodukowanie nadruków na etykiety o różnych rozmiarach i kształtach oraz na różnych rodzajach materiałów. 

6. Wygodny, bezproblemowy kontakt 

Każda współpraca biznesowa powinna opierać się na bezproblemowym kontakcie pomiędzy zamawiającym a wykonawcą. Nie inaczej jest w przypadku działań podejmowanych w związku z produkcją etykiet. Jak wybrać drukarnię, by cały proces przebiegał sprawnie? Warto sprawdzić, czy dana firma zapewnia możliwość kontaktu online i czy istnieje możliwość składania zamówień przez internet. Najlepsi specjaliści bardzo szybko będą odpowiadać na pytania klientów, wyjaśniając wszelkie wątpliwości. 

7. Referencje i opinie klientów 

Ostatnią, ale niezwykle ważną wskazówką jest sprawdzenie referencji i opinii innych klientów. Wiele komentarzy na temat tego, jakie drukarki do etykiet posiada dana firma, czy jak wgląda sam proces drukowania etykiet oraz szeroko pojęta współpraca, można znaleźć w internecie. To ułatwi ocenę, czy drukarnia rzeczywiście dostarcza wysoką jakość usług i spełnia oczekiwania swoich klientów. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by poprosić wybrany podmiot o przedstawienie referencji lub przykładowych projektów, które zostały wykonane wcześniej, aby ocenić efekty pracy. 

Jak wybrać drukarnię – podsumowanie 

Wybór profesjonalnej drukarni jest kluczowy dla osiągnięcia doskonałych rezultatów w zakresie drukowania etykiet. Przedstawione wskazówki i podpowiedzi powinny go ułatwić. Musimy zaznaczyć, że wszystkie wymienione warunki spełnia A-Z Color. Działamy na rynku od ponad 30 lat, nasz zespół składa się z wysoko wykwalifikowanych specjalistów, a oferta etykiet jest bardzo rozbudowana. Korzystamy z dopracowanej technologii fleksografii, zapewniając wysoką jakość nadruków na różnego typu materiałach. Stawiamy również na łatwy kontakt i dostępność dla klientów, ciesząc się wieloma pozytywnymi opiniami na temat współpracy. 

>>> przecztaj też Jakie są najważniejsze funkcje etykiet na produkty i opakowania

wróć
ozdobnik
nasi partnerzy
  • Fasson
  • Gallus
  • Hei
  • Jurmet
  • Pc print
  • Sericol