Blog

Innowacje w opakowaniach giętkich – ekologia i recykling – przegląd najnowszych trendów

Aktualne trendy w biznesie, wymogi prawne, a także oczekiwania klientów skłaniają wiele firm do podejmowania działań mających na celu ograniczenie negatywnego wpływu działalności gospodarczej na środowisko. Wiele produktów jednak wymaga stosowania tzw. opakowań giętkich. Jak wykażemy poniżej, choć popularne i w wielu sytuacjach wprost konieczne, mogą być wymagające, jeśli chodzi o ich ponowne przetwarzanie. Dlatego opracowuje się szereg procedur oraz nowoczesnych technologii, mających na celu zmniejszenie ich oddziaływania na naturę. Poznaj najnowsze trendy dotyczące tych produktów! 

więcej

Etykiety a recykling – etykiety przyjazne dla środowiska

Co roku na świecie powstają miliony ton odpadów, głównie z torebek foliowych, zużytych opakowań po produktach etc. Stanowi to nie lada problem w kwestii dbałości o środowisko, które jest coraz mocniej przeciążone przez działalność człowieka. Wzrost świadomości na tym polu jednak owocuje szeregiem inicjatyw i procedur, mających na celu zmniejszenie negatywnego wpływu na przyrodę. Istotny element takich przedsięwzięć stanowi m.in. recykling etykiet. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Zachęcamy do lektury! 

więcej

Sitodruk – skuteczna metoda w produkcji etykiet

Wiele technologii drukarskich powstało – dosłownie – wieki temu. Nie inaczej wygląda to w przypadku techniki, jaką jest sitodruk. Nadruk tą metodą stosowany był przed laty na Dalekim Wschodzie, a dzisiaj – stanowi jeden z popularnych sposobów tworzenia wielkopowierzchniowych oraz małych wydruków, w tym m.in. etykiet. Więcej o tym sposobie tworzenia oznaczeń produktów opowiemy poniżej. Zapraszamy do czytania! 

więcej

Technologie w drukowaniu etykiet – druk fleksograficzny, sitodruk, druk cyfrowy

Co przyciąga wzrok do produktu? Z jednej strony to marka i chwytliwa nazwa. Z drugiej – odpowiednia ekspozycja. Jednak ani jedno, ani drugie nie zda egzaminu, jeśli na danym artykule nie ma stosownej etykiety. Ten element opakowania odgrywa istotną rolę w identyfikacji wyrobu – zarówno jeśli chodzi o to, czym jest, z czego został wykonany, jak i jaki producent za niego odpowiada. Wyprodukowanie estetycznego oznaczenia może stanowić pewne wyzwanie, szczególnie w zakresie doboru odpowiedniej techniki. Dlatego poniżej prezentujemy poszczególne technologie w drukowaniu etykiet i wskazujemy ich najważniejsze zalety i wady. Zachęcamy do lektury! 

więcej

Przyszłość opakowań: Jak monomateriały zmieniają branżę?

Zwiększona świadomość dotycząca konieczności dbania o planetę i ograniczania odpadów niesegregowalnych oraz nienadających się do przetworzenia wpływa na funkcjonowanie wielu branż. Nie inaczej jest w przypadku opakowań, które powinny być przyjazne środowisku, zdatne do przetworzenia i ponownego użycia, a jednocześnie trwałe, atrakcyjne dla odbiorcy i praktyczne. To spore wyzwanie – odpowiedzią na nie są monomateriały. Co kryje się pod tym określeniem i czym są opakowania monomateriałowe? Czytaj dalej, aby poznać odpowiedź! 

więcej

Lakierowanie druku – rodzaje i zastosowanie lakierowania w drukowaniu etykiet

Producenci poszukują dziś nieszablonowych metod przyciągnięcia uwagi klienta. Wśród licznych sposobów, które podpowiada nowoczesny marketing, można wymienić lakierowanie etykiet. Dzięki temu opakowania produktów, ale również ulotki reklamowe oraz inne nośniki reklamy prezentują się atrakcyjniej. Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się, w jakim celu lakieruje się druk, jakie są rodzaje tej metody. Poznaj jej zastosowania i przekonaj się, czy to rozwiązanie dla Ciebie. Zapraszamy do lektury!

więcej

Czym się różni cold stamping od hot stampingu

Współcześnie producenci mają wiele możliwości zachęcenia klienta do zakupu swoich artykułów. Mogą zainwestować w odpowiednią reklamę i przyciągnąć uwagę nabywcy designem wyrobów. Wśród opcji, z których korzystają coraz częściej, można wymienić uszlachetnianie druku etykiet znajdujących się na wyrobach. W zależności od potrzeb wybierają cold stamping albo hot stamping. Jakie są różnice pomiędzy tymi technikami? Przeczytaj artykuł, a poznasz je lepiej!

więcej

Cold stamping – złocenia i srebrzenia w drukowaniu etykiet

Wśród najczęściej stosowanych metod drukowania etykiet na produkty można wymienić kilka głównych opcji. Jedna z nich nosi nazwę cold stamping. Jeśli chcesz się dowiedzieć, czym jest ta technika, a także poznać jej najważniejsze zalety, przeczytaj nasz najnowszy artykuł. Możesz się upewnić, czy etykiety na Twoich artykułach powinny powstawać przy użyciu tego rozwiązania. Zachęcamy do lektury naszego wpisu!

więcej

Laminowanie – zalety laminacji w produkcji etykiet

Zastanawiasz się, jak zwiększyć jakość swoich produktów? Niezależnie od tego, czym się zajmujesz, znaczenie ma zarówno wyrób, jak i jego opakowanie, w tym etykieta. Powinna nie tylko zawierać informacje o artykule oraz zachęcający opis. Jeśli trafi na butelkę szamponu lub słoik z żywnością, musi być odporna na niekorzystne warunki takie jak wilgoć czy niska temperatura. Pomocą w takim przypadku służy technika laminowania druku, czyli specjalnego zabezpieczania nalepki. Przeczytaj nasz artykuł i poznaj zalety tej metody!

więcej

Techniki uszlachetniania druku – rodzaje i metody uszlachetniania

Współcześnie istnieje wiele metod umożliwiających przedsiębiorcom przyciągnięcie uwagi klientów. Ma to niebagatelne znaczenie w dobie dużej, prężnie działającej konkurencji, gdyż pozwala na wyróżnienie się na rynku (w danym sektorze). Potencjalnych nabywców można zainteresować ofertą m.in. dzięki różnym technikom uszlachetniania druku. Dzięki nim nośniki reklamowe mają atrakcyjniejszy design, a także będą dłużej spełniały swoje zadanie. Dowiedz się, co to jest, oraz poznaj bliżej poszczególne rodzaje tej procedury. Zachęcamy do lektury!

więcej

Techniki druku – druk wypukły, wklęsły i płaski

Współcześnie można spotkać się z różnymi metodami nanoszenia treści na powierzchnie. Mogą być to zarówno dane o charakterze informacyjnym, jak i reklamowym, a podłożem może być papier, folia albo inny materiał. Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu poświęconego najbardziej znanym technikom druku. Dowiesz się z niego, na czym polega drukowanie wklęsłe, wypukłe oraz płaskie. Przekonasz się, który z opisanych rodzajów sprawdzi się w Twojej działalności, a z którego lepiej zrezygnować. Sięgnij po wiedzę, którą dla Ciebie przygotowaliśmy!

więcej

Czym są opakowania giętkie – zastosowanie i zalety opakowań giętkich

Do jakiej grupy zaliczają się folie po słodkich czy słonych przekąskach typu chipsy? Pudełka po płatkach śniadaniowych, daniach instant lub papierki po batonach – to wszystko są tzw. opakowania giętkie lub inaczej elastyczne. Jeżeli jesteś np. producentem żywności, zapewne zastanawiasz się, które z nich wybrać. Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się, jakie są najważniejsze zalety oraz zastosowanie tego typu asortymentu. Poznasz techniki druku na takich powierzchniach i sprawdzisz, które wykazują cechy, takie jak trwałość czy odporność na czynniki zewnętrzne. Przeczytaj, by wiedzieć więcej!

więcej

Trendy w projektowaniu etykiet. Jak wyróżnić swój produkt?

Zglobalizowany rynek oznacza ogromną konkurencję, więc producenci muszą znaleźć sposoby na wyróżnienie swojej oferty. Jednym z najważniejszych narzędzi marketingowych jest projektowanie etykiet, które stanowią wizytówkę produktu i mogą przyciągnąć uwagę konsumentów. W ostatnich latach wiele się zmieniło w tym obszarze – nieustannie pojawiają się nowe rozwiązania, takie jak np. personalizacja etykiet, zmieniające sposób prezentacji produktów na sklepowych półkach. Wskazujemy najważniejsze trendy, które wpływają dziś na tworzenie etykiet i podpowiadamy, w jaki sposób wykorzystać je w swoim biznesie.

więcej

7 wskazówek jak wybrać profesjonalną drukarnię etykiet

Wybór odpowiedniej drukarni etykiet to jeden z wielu istotnych kroków w procesie tworzenia wyjątkowych produktów, które wyróżnią się na konkurencyjnym rynku. Niezależnie od branży, jakość opakowania ma ogromne znaczenie dla wizerunku marki i przyciągania uwagi klientów. Dlatego warto zainwestować czas w poszukiwania podmiotu, oferującego drukowanie etykiet. Przygotowaliśmy zestaw podpowiedzi, ułatwiających podjęcie trafnej decyzji. Skorzysta z nich każdy, kto zastanawia się jak wybrać drukarnię, niezależnie od tego, czy dopiero wprowadza swoje produkty na rynek, czy chce zmienić dostawcę etykiet. 

więcej

Druk fleksograficzny i fleksografia. Czym jest i na czym polega druk fleksograficzny?

Druk fleksograficzny jest jedną z technik drukowania. Wykorzystywany m.in. w drukowaniu etykiet i jest niezwykle efektywnym soposobem druku. Dowiedz się więcej o fleksografi z naszego artykułu.

więcej

Zasady znakowania produktów

Najważniejsze zasady znakowania produktów. Czym sie kierować i czego się wystrzegać przy znakowaniu produktów.

więcej

Najważniejsze funkcje etykiet na produkty i opakowania

Etykiety spełniaja wiele funkcji wspomagających sprzedaż, promocje produktów, rozpoznawalność czy dostęp do informacji o produkcie.

więcej

Etykieta produktu - co powinna zawierać?

Znakowanie produktów musi być zgodne z wieloma regulacjami prawnymi. Uwzględniaja one z jednej strony bezpieczeństwo konsumentów, z drugiej usprawniają zagadnienia logistyczne. Co powinno się znależć na etykiecie produktowej zgodnej z regulacjami, przyjaznej dla konsuenta i wartosciowej dla producenta?

więcej
ozdobnik
nasi partnerzy
  • Fasson
  • Gallus
  • Hei
  • Jurmet
  • Pc print
  • Sericol