ikona technologii

Etykiety z alfabetem Braille'a

Możliwości technologiczne:

 • maksymalnie 10 kolorów drukowanych w technologii fleksograficznej,
 • maksymalnie 2 kolory drukowane w technologii sitodrukowej,
 • maksymalnie 9 kolorów drukowanych w technologii kombinowanej np. 9 flekso + 1 sito,
 • maksymalna szerokość drukowanej wstęgi 440 mm,
 • maksymalna powtarzalność druku 558,80 mm,
 • druk od strony kleju i dwuwarstwowy,
 • numerowanie etykiet w rolach,
 • uszlachetnianie laminatami metalicznymi, holograficznymi, lakierami itp.

 

 

 

 

ozdobnik

Etykiety z alfabetem Braille’a to obowiązkowy element znakowania wyrobów farmaceutycznych, w myśl przepisów mających na celu ułatwienie osobom z niepełnosprawnościami poruszanie się w przestrzeni publicznej w sposób swobodny. Coraz częściej po wypukłe nadruki na swoich produktach sięgają także producenci artykułów spożywczych czy elektroniki. Nasza drukarnia etykiet z alfabetem Braille’a to miejsce, w którym otrzymasz etykiety znacząco wpływające na poprawę jakości życia osób niewidomych.

Czytaj więcej o Etykietach z alfabetem Braille’a

A-Z Color – producent etykiet z alfabetem Braille’a

A-Z Color to drukarnia etykiet z alfabetem Braille’a, w której posiadamy odpowiednie zaplecze maszynowe do tworzenia druków wypukłych, sprzyjających potrzebom osób niewidomych. Wykonujemy tego rodzaju etykiety w technologii sitodrukowej. Dzięki szerokiej gamie możliwości druku, jakie oferujemy w naszej drukarni, możliwe jest uzyskanie satysfakcjonującego efektu wypukłości punktów, dzięki którym osoby z niepełnosprawnościami nie mają problemu z identyfikacją danego wyrobu spośród innych podobnych. Naszym klientom zawsze chętnie doradzimy w zakresie wyboru odpowiedniej techniki nadruku, gdyż oferujemy różne sposoby drukowania tekstu w języku Braille’a. W zależności od grubości, faktury czy rodzaju papieru do zadruku jesteśmy w stanie wybrać najlepszy sposób nałożenia wypukłych punktów, który pozwoli na wygodne i bezproblemowe dla osoby niewidomej odczytanie informacji zawartych na etykiecie.

Dlaczego warto znakować etykiety Braillem?

Jako producent etykiet z alfabetem Braille’a obserwujemy wzmożone zainteresowanie nie tylko od strony wytwórców leków, ale również produktów spożywczych oraz innych artykułów, etykietami tradycyjnymi i samoprzylepnymi z oznaczeniami w języku dla osób niewidomych. Jest to wynik wzmożonego zainteresowania potrzebami tej grupy odbiorców oraz chęci dostosowania produktów dostępnych na rynku do ich możliwości identyfikacji. Dzięki specjalnym punktom na etykiecie osoba niewidoma może rozpoznać produkt, który chce zakupić, a to udogodnienie może okazać się dla niej dodatkowym bodźcem, aby pozostać wiernym danej marce. Nasze etykiety z alfabetem Braille’a dostosowujemy pod względem technologicznym do możliwości nadruku na wybranym formacie, kształcie czy papierze, z którego są one wykonane. Wszystko po to, aby producent nie był zmuszony do zmiany całej identyfikacji graficznej swojego wyrobu, a mógł jedynie zlecić wydruk kolejnych etykiet wzbogaconych o tekst napisany alfabetem Braille’a. W dobie rosnącej konkurencji na rynku różnych artykułów należy dbać o to, aby były one dostępne dla jak największej grupy konsumentów. Tekst alfabetem Braille’a na opakowaniu wyrobu to niewielki nakład finansowy w stosunku do korzyści, jakie można dzięki temu zyskać, będąc rozpoznawalnym na świecie jako producent, który dba o potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Zdecydowanie warto do tego dążyć i do tego zachęcamy, oferując szeroki wachlarz usług drukowania wypukłości na etykietach.

ozdobnik
nasi partnerzy
 • Fasson
 • Gallus
 • Hei
 • Jurmet
 • Pc print
 • Sericol