Nowość - fotostabilizacja kolorów nadruku

Nowość - fotostabilizacja kolorów nadruku

Problem utraty kolorów pod wpływem światła słonecznego jest powszechny w skali globalnej. Produkt zapakowany w opakowanie z wyblakłą etykietą po prostu się nie sprzeda!

 

Pomyśl o tym już dziś i zabezpiecz Swój produkt.

 

A-Z COLOR Sp. z o.o. Sp.k. wychodząc na przeciw powyższemu problemowi, wprowadziła nowoczesną technologię fotostabilizacji nadruku na opakowaniach giętkich i etykietach. Produkcja z powłoką zabezpieczającą odbywa się na specjalistycznej linii produkcyjnej, która została dofinansowana z Funduszy Europejskich w projekcie na rozwój potencjału innowacyjnego.

Pomysł powstał z potrzeby rynku wynikającej z coraz większej świadomości ekologicznej i próbie zastąpienia laminatów mono materiałami. Do tej pory stosujemy laminaty z barierą UV do produkcji etykiet, które są poddane ekspozycji w miejscach nasłonecznionych. Dotyczy to produktów umieszczonych w witrynach sklepowych, na zewnętrznych półkach stacji paliw, na targach, w hurtowniach budowlanych czy składach z nawozami sztucznymi itp. Pokrywanie etykiet laminatem z barierą UV zmienia jej konstrukcję z mono surowca w dwu warstwowy laminat. Powoduje to problemy z recyklingiem, ale także podnosi koszt zabezpieczonego wydruku. W trakcie prac badawczych okazało się także, że lakier z barierą UV może być stosowany do innych rodzajów opakowań w których nie ma możliwości zastosowania laminatu tj. np. Shrink sleeve. Opakowania termoformowalne do tej pory nie były w żaden sposób chronione przed fotodegradacją, a my to właśnie umożliwiamy.

 

Zapraszamy do kontaktu.

wróć
ozdobnik
nasi partnerzy
  • Fasson
  • Gallus
  • Hei
  • Jurmet
  • Pc print
  • Sericol