Zasadnicza zmiany procesu produkcji opakowań giętkich i etykiet

Zasadnicza zmiany procesu produkcji opakowań giętkich i etykiet

Firma A-Z Color wdrożyła zasadniczą zmianę procesu produkcji opakowań giętkich w krótkich seriach. Posiadamy obecnie możliwość, aby w jednym cyklu produkcyjnym wykonać etap sztancowania semirotacyjnego, naniesienia powłoki farbowej oraz dodatkowego uszlachetnienia.

Ważnym aspektem tej instalacji jest możliwość dodrukowywania, lub nanoszenia dodatkowego uszlachetnienia na wykonanych już wcześniej etykietach na innych maszynach. Takiego rozwiązania nie mogliśmy wcześniej realizować przez brak technologii semi- rotacyjnych. Zainstalowana maszyna daje możliwość wykorzystania jednego obwodu wałków formowych, oraz jednego cylindra magnetycznego, co znacznie oszczędza ilość oprzyrządowania jak w przypadku tradycyjnej technice druku fleksograficznego. Istotną kwestią jest możliwość korzystania z wykrojników już od 50mm, co może znacząco wpłynąć na koszty produkcji, a to w przypadku krótkich serii ma bardzo duże znaczenie.

Dodatkowo wdrożyliśmy technologię wpływającą pozytywnie na środowisko poprzez ograniczenie wykorzystania wody, wdrożenie technologii mało- i bezodpadowych oraz ograniczenie wytwarzania ścieków. 

Zainstalowana myjka przystosowana jest do pracy w obiegu zamkniętym. Wyposażona jest w zbiornik na płyn myjący, filtr, aerator oraz pędzel czyszczący wspomagający pozbycie się zabrudzeń z trudno dostępnych elementów maszyny drukującej. Płyn jest podgrzewany i napowietrzany, co poprawia jego właściwości oraz wydłuża czas przydatności do użycia. Po wyjęciu z myjki czyszczonych elementów wystarczy je tylko osuszyć. W przypadku tradycyjnych metod mycia, bez użycia myjki użyto by czyściwo bawełniane, płyn myjący, oraz znaczne ilości wody do wypłukania pozostałości farb.

/userfiles/news/nowa maszyna listopad 2023/Elektroniczna publikacja - AZColor.pdf

A to wszystko było możliwe przy wsparciu Funduszy Europejskich. Więcej o projekcie możecie przeczytać w zakładce Wdrożenia/projekty unijne

 

 

 

 

wróć
ozdobnik
nasi partnerzy
  • Fasson
  • Gallus
  • Hei
  • Jurmet
  • Pc print
  • Sericol